Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aaron Kosminski

Anderson a Swanson, dva vysocí představitelé Scotland Yardu byli přesvědčeni, že Rozparovačem byl jistý Kosminski. Jeden ze svědků ho dokonce identifikoval jako vraha, ale nakonec proti Kosminkemu odmítl vypovídat, neboť byli oba Židé. Pravda je ta, že Kosminski trpěl duševní poruchou, ovšem svému okolí byl znám jako neškodný blázen. Ani podle lékařů neměl žádné násilné sklony. Navíc není vůbec jisté, že Andersonův a Swansonův Kosminski je právě tento Aaron Kosminski.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

....

(Sever, 17. 6. 2015 22:04)

Teď mám otázku byl Levák nebo pravák. Přeci jen ta jedna vražda byla provedena opačným řezem.

Re: ....

(Admin, 15. 7. 2015 9:51)

Otázka toho, zda byl Jack levák nebo pravák je mezi ripoperology velice často diskutována. Zatímco dříve převládal názor, že vrah byl levák, dnes se většina odborníků kloní k názoru, že Jack byl ve skutečnosti pravák. Usuzuje se tak hlavně kvůli vraždě Catherine Eddowesové. Podle polohy těla je zřejmé, že vrah klečel po pravé straně těla své oběti. Navíc, řezy na těle jsou opět mnohem silnější na pravé straně těla Eddowesové. Pokud tedy vrah klečel po pravé ruce své oběti, je v podstatě nemožné, aby při otevírání břišní dutiny použil levou ruku.

Kosminski?

(Lukas, 8. 9. 2014 20:08)

Nevím, dejme tomu, že oficiálnímu vysvětlení věřím, ale kde vzal kadeřník anatomické znalosti na ty propracované zákroky? A proč s vražděním přestal? Pořád je tu dost otázek, pokud je však Kosminski opravdu vrahem a pokud za tím výzkumem není jen snaha proslavit se a odhalit jednu z největších záhad kriminalistiky.
PS: proč by šátek jedné z obětí musel zákonitě patřit jejímu vrahovi?

Cely clanek

(pix, 7. 9. 2014 20:31)

Jack Rozparovač byl Polák Aron Kosminski, ukázaly po 126 letech testy

Jack Rozparovač, sériový vrah pěti prostitutek z londýnské čtvrti Whitechapel, má zřejmě jméno - Aron Kosminski. Pocházel z polského městečka Klodawa nedaleko Lodže a jeho totožnost byla zveřejněna až po 126 letech. K odhalení napomohly stopy DNA, nalezené na šátku Catherine Eddowesové, čtvrté z jeho obětí. V neděli o tom informoval polský deník Fakt, který se odvolává na britský Mail on Sunday.
Dobová ilustrace nalezení těla Marry Ann Nicholsové v londýnské čtvrti Whitechapel v roce 1888.

Dobová ilustrace nalezení těla Marry Ann Nicholsové v londýnské čtvrti Whitechapel v roce 1888.

FOTO: Profimedia.cz

Dnes 19:15

Šátek, ze kterého byly vzorky odebrány, sebral v roce 1888 přímo na místě činu jeden z policistů pro svou ženu. V roce 2007 onen šátek koupil na aukci v Londýně britský podnikatel Russell Edwards. O čtyři roky později ho nechal prozkoumat Jarim Louhelainenem, světoznámým odborníkem na získávání genetického materiálu z předmětů pocházejících z míst zločinů spáchaných před dlouhou dobou.

Vědce velmi překvapilo, že šátek za celou dobu nikdo nevypral, díky čemuž se prý zachoval důkazní materiál.
23letý masový vrah

„Výsledky testů jednoznačně potvrdily, že stopy DNA nacházející se na šátku patřily jak oběti Catherine Eddowesové, tak i masovému vrahovi, tehdy třiadvacetiletému Kosminskemu. Vzorky DNA oběti i možného vraha byly porovnány s DNA jejich současných příbuzných. V případě Kosminskeho s genetickými vzorky pravnučky jeho sestry,“ napsal Fakt.
Ilustrace ulice ve Whitechapelu a poslední oběti Jacka Rozparovače

Ilustrace ulice ve Whitechapelu a poslední oběti Jacka Rozparovače MaryJane Kellyové.

FOTO: Profimedia.cz

Kosminski patřil už před 125 lety mezi šest hlavních podezřelých, policii se ale nepodařilo jeho podíl na sériových vraždách prokázat. Pozdější výzkum ukázal, že se sestrou a dvěma bratry žil jen pár metrů od místa úmrtí své třetí oběti Elizabeth Strideové. Tu spolu se čtvrtou Eddowesovou zabil a zohavil během jedné noci.

Tento vyučený kadeřník byl v roce 1891 kvůli své paranoidní nenávisti k ženám a vražedným sklonům umístěn do ústavu pro choromyslné, kde ve věku 54 let v roce 1919 zemřel.

A je to venku

(pix, 7. 9. 2014 20:29)

http://www.novinky.cz/zahranicni/347052-jack-rozparovac-byl-polak-aron-kosminski-ukazaly-po-126-letech-testy.html

overené info z tv TA3

(Ivana, 7. 9. 2014 15:33)

http://www.ta3.com/clanok/1046450/identita-jacka-rozparovaca-po-126-rokoch-odhalena-je-nim-poliak-aaron-kosminski.html

Je to mozné?

(Ivana, 7. 9. 2014 11:04)

http://www.cas.sk/clanok/292669/zahada-rozlustena-svet-sa-konecne-dozvedel-kto-bol-jack-rozparovac.html