Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podezřelí od písmene G

 

Gavin
6. března 1891 otiskly deníky Trenton Times a Ogden Standard zprávu o muži jménem Gavin, který ve vlaku napadl nožem 2 spolucestující. Podle tisku byl muž choré mysli a již dříve byl dvakrát ve vězení za napadení. Autoři článků dále uvádějí, že Gavinův vzhled odpovídá popisu Jacka Rozparovače. Bohužel, žádné další informace o muži jménem Gavin se nedochovaly.
 
Pastor John George Gibson
Spisovatel Robert Graysmith přišel s teorií, že John George Gibson (* 14. srpna 1859 v Edinburghu) 7. ledna 1898 ve svém kostele v San Francisku zavraždil 2 ženy - Blanch Lamontovou (18 let) a Minnie Williamsovou (21 let). Za tyto vraždy byl odsouzen a posléze i popraven student medicíny Theo Durant. Graysmith tvrdí, že Durant byl ve skutečnosti nevinný a že vrahem byl právě Gibson. A ve své teorii zachází ještě mnohem dál. Tvrdí totiž, že Gibson byl Jack Rozparovač! Podle Graysmitha byl Gibson na podzim 1888 v Londýně a po skončení Jackova řádění odplul za moře. Se svou troškou do mlýna přispěchal i tisk. Deník San Francisco News otiskl článek, ve kterém autor tvrdí, že Gibson se v roce 1912 na smrtelné posteli přiznal k vraždám obou žen. Údajně se měl svěřit svému příteli jménem Charlie Floyd. Po důkladném pátrání bylo ovšem zjištěno, že žádný Charlie Floyd nikdy neexistoval. Dále neexistuje žádný důkaz, že byl Gibson v době Rozparovačových vražd v Londýně, spíše se předpokládá, že spravoval kostel kdesi ve Skotsku. Stejně tak neexistují žádné pádné důkazy, že by Gibson zavraždil dvě ženy ve Státech nebo že by byl Durant nevinný.
 
George Robert Gissing
Tento anglický spisovatel se narodil 22. listopadu 1857. Vždy byl považován za nadějného studenta, ovšem jeho nadějné vyhlídky vzaly za své ve chvíli, kdy byl přistižen při krádeži ve školní šatně. Peníze z krádeže měly být určeny pro prostitutku Nell Harrisonovou, do které bgeorge-gissing.jpgyl Gissing bláznivě zamilovaný. Po několika měsících strávených ve vězení se Gissing přesunul do Ameriky. V roce 1877 je už ovšem zpět v Londýně a žení se s Nell. Manželství je ovšem nešťastné, Nell je notorická alkoholička a stále si přivydělává prostitucí. Pár se nakonec rozchází a Nell umírá na začátku roku 1888 na následky těžkého alkoholismu a pravděpodobně i na následky pohlavní choroby. Již na začátku 80. let začal Gissing publikovat své první romány, ovšem s nevalným úspěchem. V té době neměl téměř žádné přátele a dlouhé hodiny trávil vysedáváním u stolu a zíráním do prázdna. Jeho druhou manželkou se stala Edith Underwoodová, se kterou se oženil v roce 1891. Manželé se sice odstěhovali do Exeteru, nicméně ani toto manželství nebylo zrovna šťastné. Edith byla prudká a mentálně nestabilní žena, která několikrát skončila v blázinci. Teprve po návratu do Londýna v roce 1893, se Gissingovi začíná dařit v jeho tvorbě. Dokonce se stává blízkým přítelem H. G. Wellse. Odmítá se ovšem ukazovat s manželkou na veřejnosti a stejně tak nikdy nikoho nepozve k sobě domů. Na sklonku svého života se Gissing stává téměř invalidou, díky následkům těžké rozedmy plic. George Robert Gissing umírá v pronajaté vile v Ispoure v jižní Francii 28. prosince 1903.
Fakt, že Gissingovo první manželství s prostitutkou dopadlo tragicky a to, že některé z jeho románů jsou značně ponuré, vedl ke spekulacím, že právě Gissing mohl být Rozparovač. Tato teorie je ovšem značné nepravděpodobná, protože Gissing byl od 16. září 1888 v Itálii, kde zůstal po celou dobu Jackova řádění.
 
William Ewart Gladstone
Tento slavný britský politik se narodil 29. prosince 1809 v Liverpoolu. Vystudoval Eton i Oxford a i když nejprve inklinoval k církevní kariéře, jeho otec ho nakonec přesvědwilliam-gladstone.jpgčil, aby zkusil štěstí v politice. V roce 1832 vstupuje do parlamentu za Toryovce. Následuje strmá politická kariéra: v roce 1843 se stává ministrem obchodu, v roce 1853 ministrem financí a nakonec se stal celkem čtyřikrát ministerským předsedou. Za dobu svého působení ve vládě prosadit snížení daní z příjmů (ovšem jen do období Krymské války), zavedl povinnou školní docházku pro děti od 5 do 13 let, provedl reorganizaci britského soudnictví. Svou politickou kariéru ukončil teprve v roce 1894. Zemřel 19. května 1898, ve věku 88 let a je pohřben ve  Westminsterském opatství. Za svého života byl znám svým soucítěním s dělnickou třídou a bojem proti prostituci. Několikrát si dokonce pozval několik prostitutek domů na čaj, v naivní domněnce, že je přesvědčí ke změně stylu života. Za to se mu dostalo mnoho posměchu od jeho politických oponentů a navíc se vystavil možnému riziku skandálu. Právě tato jeho podivná aktivita přiměla některé spisovatele k domněnce, že Gladstone svůj boj s prostitucí dovedl až do extrému a že on byl ve skutečnosti Jack Rozparovač. Tato teorie je samozřejmě úplný nesmysl, protože v době Rozparovačova řádění ve Whitechapelu měl Gladstone bezmála 80 let a je tedy velice nepravděpodobné, že by ho očití svědci popisovali jako muže ve věku 28 - 35 let...
 
James Green
Tento podezřelý je vlastně spojení dvou různých mužů. Tím prvním je James Green, který bydlel se svou matkou na Buck's Row a který následně po vraždě Mary Ann Nicholsové smyl její krev z ulice. Tím druhým je James Green, který bydlel v Acton Street 36 a který pracoval na Hanbury Street 23A. Byl to právě on, kdo přiběhl jako první na pomoc, když John Davis objevil tělo Annie Chapmanové. Spojením těchto dvou nevinných svědků posléze vznikl nový podezřelý.
 
Benjamin Graham
Tento 42letý sklář z Fletchers Row byl zatčen poté, co se pod vlivem alkoholu přiznal k whitechapelským vraždám. Po vystřízlivění svoje přiznání odvolal a protože sama policie doznala, že je to nesmysl, byl následně propuštěn z vazby.
 
William Grant Grainger
Narodil se v Corku v roce 1860. V roce 1883 nastoupil ke královskému dělostřelectvu, ze kterého byl ovšem v roce 1889 propuštěn kvůli kázeňským prohřeškům. Několik dalších let strávil putováním mezi Corkem a Londýnem. Podle svědků v Londýně vždy vyhledával společnost prostitutek, které ho několikrát podvedly a okradly. V roce 1891 strávil měsíc v blázinci v Surrey a jednou byl zatčen za opilství. 12. února 1895 okolo 02:00 byl Grainger zatčen poté, co v Buttler's Street ve Spitalfields zaútočil nožem na prostitutku Alice Grahamovou, přičemž ji zasadil bodnou ránu do břicha. Na policejní stanici Grainger uvedl, že pracuje jako topič na dobytkářské lodi, i když nebyl schopen uvést její jméno. Graingerův advokát, pan Kebbel, uvedl, že se mu jeho klient přiznal, že je Jack Rozparovač. Sám k tomu uvedl: "Jack Rozparovač nebyl Žid, ale Ir, velice zběhlý v medicíně." Tisk se samozřejmě pustil do spekulací o tom, že byl Whitechapelský vrah konečně dopaden. List Pall Mall Gazette dokonce uvedl, že jeden ze svědků v případě vražd Jacka Rozparovače Graingera bez sebemenších pochybností identifikoval. S největší pravděpodobností se jednalo o Josepha Lawendeho, svědka v případě vraždy Catherine Eddowesové. Lawende ovšem už v roce 1888 uvedl, že si všimnul jen výšky onoho muže a že by ho nebyl schopen identifikovat. Je velmi nepravděpodobné, že by se mu to podařilo po 7 letech... Je nakonec možné, že Grainger během svého života mohl získat nějaké povrchní znalosti anatomie a je o něm známo, že často navštěvoval prostitutky, které ho nejednou okradly, tudíž k nim jistě cítil zášť. Ale proč ta pauza mezi poslední Rozparovačovou vraždou v roce 1888 a napadením Alice Grahamové? To opravdu čekal 7 let? Navíc, mezi vraždami Rozparovače a napadením Grahamové je vcelku podstatný rozdíl. Není ani vůbec jisté, že byl Grainger v roce 1888 v Londýně. Mohl stejně tak být v Corku. William Grant Grainger byl nakonec odsouzen k 10 letům vězení (protože Grahamová útok přežila), ze kterých si odseděl pouhých 7 let. Byl propuštěn v roce 1902.
 
Alfred Gray
Názorná ukázka toho co dokáže panika. Gray byl členem tlupy lupičů, která byla zatčena v roce 1889 v Tunisu. A proč by měl být Rozparovačem? Pocházel ze Spitalfields a na ruce měl vytetovanou nahou ženu. To je vše...
 
William Griffiths
Griffiths byl obchodník se smíšeným zbožím, který bydlel na 1 Mildmay Avenue v Islingtonu. 10. října 1888 asi v 01:00 se opilý Griffiths v Essex Road dožadoval zatčení u jednoho strážníka: "Chci, abyste mě okamžitě odvedl na policejní stanici. Jestli to neuděláte, tak dnes večer někoho zavraždím. Jsem Jack Rozparovač." Pak strážníkovi ukázal obyčejný kapesní nůž. Strážník mu odvětil ať jde raději domů. Griffiths na to zmizel v jedné hospodě. Když tudy strážník o něco později znovu procházel, uviděl Griffithse jak bezvládně leží na chodníku. Strážník ho tedy nakonec přece jen odvedl na policejní stanici. Griffiths se po vystřízlivění za své chování omluvil a uvedl, že neměl v úmyslu nikomu ublížit. Za své "povyražení" nakonec zaplatil pokutu 5 liber a jako bonus dostal ještě 3měsíční podmínku, za jejíž porušení mu hrozilo 21 dní ve vězení.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář