Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podezřelí od písmene F

Collingwood Hilton Fenwick
26letý Fenwick byl zatčen poté, co napadl 19letou prostitutku jménem Ellen Worsfordová. K incidentu došlu v časných ranních hodinách ve čtvrtek 15. listopadu 1888. Fenwick se s Worsfordovou setkal ve Westminster Bridge Road. Nabídl se, že ji doprovodí k jejímu podnájmu v 18 Ann's Place na Waterloo Road. Zde pravděpodobně došlo k "obchodu". Poté co Fenwick zaplatit za ženiny služby, ovšem vytáhl z kapsy malý kapesní nůž a bodl ji do břicha. Dívčin křik vyburcoval jejího souseda jménem Jim Peters. Fenwick se dal okamžitě na útěk, s Petersem v patách. Tomu se podařilo pachatele dohnat na Tower Street, kde ho zadržel až do příchodu strážníka Bettleho. I přes to, že rána na dívčině břiše byla velká asi jen půl palce, trvalo dlouho než se z útoku zcela zotavila. Fenwick byl mezitím převezen na policejní stanici v Southwicku. Bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Po vystřízlivění projevil upřímnou lítost nad svým činem a při soudním vyšetřování dokonce několikrát omdlel. Jediné co spojuje Fenwicka s vraždami Jacka Rozparovače je tvrzení statečného zachránce, pana Peterse: "Když jsem uslyšel křik té dívky, vyrazil jsem tak rychle, že jsem si zapomněl nazout boty. Když jsem pak toho chlapa dohonil, měl jsem strach se k němu přiblížit, protože mi bylo jasné, že mám co do činění se samotným Jackem Rozparovačem!" I to ovšem stačilo novinářům, aby Fenwicka označily jako možného Rozparovače...
 
William Alfred Field
24. listopadu 1888 byl 60letý zahradník William Alfred Field zatčen poté, co v opilosti bloumal po Westminster Bridge Road a děsil okolojdoucí ženy svým křikem: "Jsem Jack Rozparovač!" Za toto "povyražení" byl Field odsouzen ke 14 dnům nucených prací.
 
John Fitzgerald
Pomocný dělník John Fitzgerald se během jedné prohýřené noci přiznal svému známému, že spáchal vraždu Annie Chapmanové. Netrvalo dlouho a tato informace se donesla i k uším policistů. Ti nalezli Fitzgeralda v noclehárně ve Wandsworthu, kde byl okamžitě zadržen a vzat do vazby. Poté co bylo zjištěno, že má na noc vraždy Chapmanové alibi, byl nakonec John Fitzgerald 28. září 1888 propuštěn.
 
Joseph Fleming
Tento kameník se narodil v roce 1859. Byl to právě Fleming, s kým žila Mary Jane Kellyová předtím, než se seznámila s Josephem Barnettem. Bydleli spolu na Bethnal Green Road a šlo zřejmě o vážný vztah, protože pár dokonce uvažoval o svatbě. Není jasné, proč se nakonec rozešli, ale je možné, že jedním s důvodů bylo to, že Mary začala pit. Podle její sousedky a přítelkyně Julie Venturneyové se Mary s Flemingem setkávala i poté, co potkala Barnetta. Podle Venturneyové Fleming Kellyovou navštěvoval, finančně ji vypomáhal a nijak se prý netajil tím, že ji chce zpět. Je tedy možné, že stále byli milenci. Mary se údajně své přítelkyni svěřila, že už nemůže dál žít s Barnettem a že má "známost" s mužem jménem Joe (že by Fleming?). Venturneyová dále tvrdila, že později začal Fleming Kellyové vyhrožoval, že ji ublíží, pokud se nerozejde s Barnettem. Právě to údajně ukazuje na to, že whitechapelským vrahem je ve skutečnosti Joseph Fleming, kterého k vraždám dohnala jeho chorobná žárlivost. I pokud odhlédneme od faktu, že jde o informace pouze od jednoho zdroje (a tím je sousedka Venturneyová), lze jen stěží uvěřit, že vrahem byl Fleming. Pokud opravdu zavraždil Mary Jane kvůli tomu, že nadále udržovala kontakt s Barnettem, co ho vedlo ke spáchání ostatních 4 kanonických vražd?
 
William John Foster
11. října 1888 byl 30letý William John Foster zatčen v pokoji na 11 Memel Street v Belfastu. Strážník Carland ho doslova vytáhl z postele. Foster uvedl, že je sice hodinář, ale převážně žije z příspěvků jeho otce, který je sládkem v Londýně. Při prohledání pokoje byl v kapse jeho kabátu nalezen kapesní nůž, peněženka s 19 librami, hodinky s monogramem A. M. R. a taška, ve které byl příborový nůž, různé součástky do hodinek a tři břitvy, z nichž na jedné byly patrné stopy po krvi. Foster vypověděl, že nemá žádnou stálou adresu a že do Belfastu přijel z Greenocku. Jako další místa svého pobytu uvedl Glasgow a Edinburgh. Foster nakonec strávil týden ve vazbě, než byl propuštěn na svobodu. A proč vůbec došlo k jeho zadržení? Policie k tomuto kroku přistoupila po obdržení jisté důvěryhodné informace. O jakou informaci (rozuměj udání) šlo, to už dnes není známo..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář